Jdi na obsah Jdi na menu
 


miley cyrus

25. 4. 2009
Povolání: Herečka, zpěvačka, textařka
Věk: 16
Datum narození: 23. 11. 1992
Místo narození: Nashville, Tennessee, USA
Znamení: Střelec

Životopis

Miley Ray Cyrus, rodným jménem Destiny Hope Cyrus, je americká herečka, zpěvačka a textařka. Známá je především díky své roli Miley Stewart alias Hannah Montana v americkém televizním pořadu Hannah Montana, který vysílá televize Disney Channel. U nás ho můžeme vidět na TV programu JETIX.
Miley Cyrus se narodila v Nashville ve státě Tennessee a je dcerou Leticie Tish a country zpěváka Billyho Ray Cyruse. Má dva nevlastní bratry - Christophera Codyho a Trace Cyruse, dále má nevlastní sestru Brandi, mladšího bratra Braisona a mladší sestru Noah, která je také herečkou. Navštěvovala střední školu Heritage Middle School a byla zde roztleskávačkou. Vyrůstala na farmě svých rodičů kousek od Nashville.

O herectví se Miley Cyrus začala zajímat ve svých 9-ti letech, kdy se svojí rodinou dočasně bydleli v Torontu v Kanadě. Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v televizním seriálu jejího otce zvaném „Doc“, kde hrála dívku Kylie. V roce 2003 si zahrála v úspěšném filmu Big Fish (Velká Ryba) od Tima Burtona. Největší zlom její kariéry nastal, když vyhrála casting na hlavní postavu v sitcomu Hannah Montana. Podle viceprezidenta Disney Garyho Marshe, byla Miley Cyrus do role obsazena díky své energické povaze.

24. října 2006 vydalo Walt Disney Records první soundtrack k pořadu Hannah Montana. Tento soundtrack obsahoval 8 songů, které v pořadu zazpívala Miley Cyrus v roli Hannah Montany. 26. Června 2007, přesně 8 měsíců po vydání prvního soundtracku, vydává Miley Cyrus dvojalbum nazvané „Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus“. První CD sloužilo jako soundtrack k seriálu Hannah Montana a druhé bylo jejím debutním sólovým albem. Sama si napsala 8 z 10 písniček na tomto albu. Song „See You Again“ se stal její první písničkou, která se umístila v top 10 v hitparádě Billboard Hot 100.

O rok později vydává Miley Cyrus své druhé album Breakout. Tato deska je prvním albem Miley Cyrus, která nemá žádnou spojitost se sitcomem Hannah Montana. Singl „7 Things“ se stal jejím nejúspěšnějším hitparádovým singlem. 18. Října 2007 se vydala na tour jako Hannah Montana. Tour odstartovala v St. Louis, Missouri a kvůli obrovskému zájmu byla prodloužena až do 31. Ledna 2008. Počet vystoupení tak dosáhl neuvěřitelného čísla 69. 14. Září 2008 vystoupila s několika ostatními umělci v Gibson Amphitheatre, Universal City, Kalifornie na benefičním koncertu, jehož výtěžek šel na výzkum rakoviny.

Podle časopisu Parade a US Weekly si Miley Cyrus vydělala v roce 2007 krásných 18,2 milionů.
Miley Cyrus trpí hypoglykémií, což je nemoc podobná cukrovce.

V rozhovoru pro noviny USA Today uvedla, že víra v Boha je hlavní věc a že právě díky bohu pracuje v Hollywoodu. V rozhovoru pro časopis Parade dodala, že se svojí rodinou chodí pravidelně do kostela.

V červnu 2009 se konečně u nás v kinech objeví film "Hannah Montana ve filmu". Miley bude muset udělat životní rozhodnutí a určitě se i zasmějete. Je to zas něco nového a v Americe to má veliký úspěch.

Miley byla už i v bílém domě na přání Obamových dcer.

Miley Cyrus

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

majley cyrus dopis

(majley cyrus, 21. 1. 2011 18:59)

majley nebo ne žechno jo jenom ti šaty červene tmave co drži jasny ne ti točici ti šaty co drži viš tosi nech žechny šaty mi dej jo červene tmave
klarka solanska

majley cyrus dopis

(majley cyrus, 21. 1. 2011 18:57)

majley dilko bile kratasi bile spojene pasek velki
černy tmavy vestu malou střapatou černo tmavou tryčko růžove svjetle mikinu dlouhy rukaf růžovou
tmavou třištaki černe tmave šaty červene tmave
dole červene tmave ne cose toči ti mormalni viš
ti co drži viš klarka solanska viš

majley cyrus dopis

(majley cyrus, 21. 1. 2011 18:51)

majley dilko černe tmave slepkou bilou jeno raminko dole jo třištaki černe tmave dilko oracove
tmave kalhoty dlouhe bile dilko modre tmave kalhoty dlouhe žlute tmave tryčko šede tmave teplaki růžove svjetle naboku 7 tolik viš ti
klarka solanska viš

majley cyrus dopis

(majley cyrus, 21. 1. 2011 18:45)

majley dilko bile sukni růžovou tmavou šaty bile
dlouhe šaty černe tmave kruhy černe tmave šaty nahoře modre svjetle uprostřet modre modre svjetle
tmave dole modre tmave uplně modre šaty nahoře černe tmave kidičku černou tmavou dole černe tmave
dlouhe dilko černe tmave slepkou bilou

majley cyrus dopis

(majley cyrus, 21. 1. 2011 18:35)

majley dilko bile dilko modre tmave naboku černo bile kalhoty dlouhe tmave mikinu dlouhy rukaf bilou bes kalhot sukni bes tosou plavki bile kolem
ruki uvazane bile tryčko naraminka plavkove černe
tmave kalhoty dlouhe černe tmave pasek bežovy
tmavy klarka solanska viš

miley

(nina harsong, 7. 1. 2011 18:35)

miley miluju je supr ale nejsem si jista jestli hraje v high school musical

MILEY

( martina, 26. 10. 2010 19:32)

Miley miluju!!!!!

Pre Hannu Montanu

(Janka Orosová, 18. 11. 2009 15:48)

som tvojov najvetšim fandom preco v seriali vvzeraš normalne a na fotke čudne?a moja kamarátka ma cukrovku a tiež sa snažime biť ako ti no ale musi povedať že si pišem s Hannou . A si to fakt ti?pisem si s Hannou?

Re: Pre Hannu Montanu

(hanka , 30. 9. 2010 16:41)

hej ty si tak najivni ?? urco si nepisem s miley !! :)

i love miley

(hanka , 30. 9. 2010 16:40)

miluju te a vim o ni vsechno na svete treba se ptejte odpovim bezproblemu :) miluju jiii ♥♥♥ :)

super

(danca, 20. 2. 2010 13:56)

je to docela super

fanika

(sabina, 6. 2. 2010 16:23)

ahoj miley